piątek, 19 kwietnia 2024

Kultura i rozrywka

Wieści z SP w Szczuczynie

LUTY W SZKOLE PODSTAWOWEJ W SZCZUCZYNIE


Warsztaty kulinarne w Spiżarni pod Klasztorem

15 lutego odbyły się kolejne warsztaty kulinarne w Spiżarni pod Klasztorem. Tym razem zajęcia poprowadziły panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Dołęgach a uczestnikami byli uczniowie z klasy 1 b wraz z wychowawczynią p. E. Witanowską. Tematem spotkania były przysmaki ostatkowe - faworki. Dzieci z chęcią wcieliły się role młodych kucharzy. Pod okiem profesjonalistów, mieszały składniki, wyrabiały ciasto, wałkowały, wycinały i wywijały faworki. Potrzeby sensoryczne z pewnością zostały zaspokojone. Punktem kulminacyjnym była oczywiście degustacja. Do szkoły dzieci wróciły z pełnymi brzuszkami, uśmiechniętymi buźkami i naładowanej pozytywną energią na resztę dnia. Dziękujemy i oczywiście czekamy na kolejne, pełne wrażeń spotkania w Spiżarni pod Klasztorem.


Walentynki

14 lutego obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Świętego Walentego. Z tej okazji uczniowie z klasy VI b wraz z wychowawczynią p. Katarzyną Kleszczewską zorganizowali kiermasz walentynkowy, na który przygotowali stół pełen słodkości i pięknych pocztówek tematycznych. Tego dnia działała również Szkolna Poczta Walentynkowa, której pomysłodawcami byli członkowie Samorządu Uczniowskiego. Listonosze i listonoszki mieli dużo pracy- segregowali i dostarczali pocztówki, których ilość przerosła nasze oczekiwania.

Dziękujemy wszystkim za udział w zabawie i życzymy dużo miłości i uśmiechu na co dzień.


Dzień języka ojczystego

We wtorek 21 lutego br. w naszej szkole obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Na akademii uczniowie klas VIII a, b i VI b przypomnieli, jak ogromne znaczenie dla naszej tożsamości narodowej i kulturowej ma język polski. Zaprezentowali utwory, które są perełkami literatury polskiej. Atrakcją były inscenizacje fragmentów "Balladyny" J. Słowackiego i "Pana Tadeusza" A. Mickiewicza. Ta nietypowa lekcja języka polskiego pozwoliła wszystkim na lepsze zrozumienie i docenienie języka ojczystego oraz jego znaczenia dla naszej kultury i społeczeństwa.


#LaboratoriaPrzyszłości

W lutym odbyła się kolejna lekcja otwarta, na której wykorzystany został sprzęt zakupiony w ramach programu Laboratoria Przyszłości. Tym razem zajęcia poprowadziła p. Marta Kłos. Udział w lekcji wzięły również p. M. Jaworowska i p. S. Sulewska. Pierwszoklasiści zmierzyli się z zestawem LEGO Education, budując samochód z żaglem. Swoje projekty wykorzystali do zbadania niewidocznej siły pchającej. Wycinali różne rodzaje żagli i porównywali, który samochód pojedzie najdalej. Dmuchając w żagle stwierdzili, że ich kształt i rozmiar pomaga złapać wiatr, który popycha samochód do przodu. Wszyscy doszli do wniosku, że duże żagle, odpowiednio zamontowane, przesuwają samochód szybciej i dalej niż małe. Uczniom najbardziej podobały się regaty samochodów żaglowych, w których wystawiali do wyścigu samochody ze swoimi ulubionymi żaglami.

 

czwartek, 18 kwietnia 2024

Wieści z SP2

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.